Úvery pre nezamestnaných

Čo robiť v prípade, ked prídete o zamestnanie a ste živiteľom rodiny. Táto situácia určite nie je jednoduchá a vyžaduje si rýchle a razantné riešenia. Nájsť si novú prácu je samozrejme prioritou. Ale čo otázka financií? Ako preklenúť výpadok v rodinnom rozpočte, ktorý spôsobila strata zamestnania. Pokiaľ ste nemali pred touto nechcenou udalosťou výhodné sporenie, asi budete odkázaní na pôžičkú alebo úver. Od koho ale peniaze žiadať, keďže ste nezamestnaní. Samozrejmosťou je, že potrebujete naliehavo peniaze ale nemáte stály príjem, ktorý banky vyžadujú.

 

V banke to nepôjde

Banka má jasné a striktné pravidlá, čo sa týka požičiavania peňazí. Pokiaľ ste nezamestnaní, peniaze pravdepodobne nezískate. Obísť to môžete napríklad žiadosťou o povolené prečerpanie na účte, pri ktorom sa nepreveruje vaša zárobková činnosť a pravidelnosť výplaty. Výška povoleného prečerpania sa určuje na základe priemerných mesačných prírastkov na účte za posledných pár mesiacov. Je preto veľmi dôležité, požiadať o kontokorentný úver čo najskôr po strate zamestnania.

 

Pôžička od nebankovej spoločnosti

Nebankové spoločnosti ako Provident a im podobné neskúmajú vaše platobné schopnosti. Môžete tak získať mikropôžičku len na občiansky preukaz. V niektorých prípadoch stačí aj online žiadosť. Vyplníte na internete online formulár a peniaze vám spoločnosť zašle automaticky na váš bankový účet. Samozrejme je možné čerpať pôžičku aj v hotovosti. Ide hlavne o expresné pôžičky, kde sa peniaze vyplácajú ihneď alebo najneskôr do 24 hodín.