Keď potrebujem peniaze, viem kde hľadať pôžičku

Ak si vyberáme poskytovateľa nejakej služby, rozhodujeme sa na základe názorov nášho okolia. Hľadáme na internete recenzie, diskusie, hodnotenia. Výnimkou nie sú ani situácie, keď ľudia hľadajú pôžičku. Vtedy porovnávajú poskytovateľov ale aj  samotné produkty.   Dokonca existujú aj špecializované portály, ako napríklad pozickomania.sk, ktoré sa snažia nestranne porovnať a zhodnotiť jednotlivé úvery a finančné produkty.  Aj keď ide o nestranné recenzie, vždy ide iba o názor jedného človeka. Preto je oveľa  dôležitejšia diskusia pod článkom vo forme komentárov ako samotná recenzia. Ľudia v komentároch vyjadrujú svoje reálne skúsenosti, kladné aj záporné.

 

Podľa čoho si vybrať pôžičku

Treba rozlišovať negatívne komentáre. Ak je v diskusii polovica komentárov označujúcich  poskytovateľa za neférového a podvodníka, vaša stratégia by mala byť jasná. Vykašlite sa na neho. Ale ak sú komentáre negatívne z toho dôvodu, že záujemcovia v procese požičiavania neuspeli, možno to nie je chyba ale výhoda. Ak má veriteľ príliš prísne podmienky často to znamená, že sa nesnaží zarábať na nebonitných klientoch v núdzi. Prísnejšie podmienky idú ruka v ruke s nízkym úrokom. Na druhej strane, poskytovatelia s príliš benevolentnými kritériami sa môžu spravidla pochváliť obrovskou úrokovou mierou.

 

Použite zdravý rozum

Dobre. Prečítali ste si všetky recenzie, diskusie a hodnotenia. A teraz čo? Teraz je čas zapojiť svoj zdravý rozum a zvážiť všetky možnosti. Získať pôžičku je asi to najjednoduchšie, ťažšia fáza prichádza s prvými splátkami. Dobre si zvážte, či budete mať vždy dostatok peňazí na splácanie. Nikdy si neberte pôžičku na vyplatenie inej pôžičky a nikdy neplaťte poplatky za finančné služby vopred. Spoľahnite sa na spoločnosť, ktorá má tradíciu a teší sa priazni svojich klientov.

 

Pár recenzií pre inšpiráciu. Zapojte sa do diskusie aj vy

Keď potrebujem peniaze, viem kde hľadať pôžičku 5.00/5 (100.00%) 1