Fio banka a jej výhody

Novým prírastkom na slovenskom finančnom trhu je Fio banka, ktorá sa zaoberá poskytovaním služieb na kapitálových a finančných trhoch už od roku 1993. Na slovenskom finančnom trhu pôsobí od roku 2010. Svojím klientom ponúka široké spektrum služieb, ako je vedenie termínovaných a bežných účtov, sprostredkovanie investícií do akcií, poskytovanie úverov pre obchodovanie s cennými papiermi, úverov a ďalšie výhodné služby.

Fio obchodovala niekedy len s cennými papiermi, svoju ponuku však rozšírila nielen pre klientov obchodujúcich s akciami, ale aj pre bežných klientov, ktorým ponúka bežné účty v EUR, CZK a USD, tuzemský platobný styk bez poplatkov, vkladové účty a úvery. Fio banka ponúka svojím klientom možnosť založiť si bežný bankový účet ale i možnosť sporenia.

Bankový účet

–         Osobný účet – je bežný účet bankového typu bez poplatkov poskytovaný fyzickým osobám – občanom, študentom, podnikateľom ale aj firmám.

–         Podnikateľský účet – ocenia živnostníci, firmy ale aj podnikatelia predovšetkým kvôli množstvu operácií, ktoré môžu vykonávať bez akýchkoľvek obmedzení a zbytočných  poplatkov. Neplaťte za každú transakciu a využite služby banky, ktorá nevyberá  zbytočné poplatky. Služby Fio banky využívajú predovšetkým podnikatelia, ktorý často krát realizujú platby do zahraničia. Banka umožňuje elektronický platobný styk (v EUR, CZK) v rámci ČR a SR bez akýchkoľvek poplatkov.

 

Sporenie

–         sporiaci účet Fio konto – je sporiaci účet bez výpovednej lehoty s ročným úrokom 0,40 %.

–         terminovaný vklad s obnovou – zaručuje nadštandardné zhodnotenie vašich financií s nulovým rizikom,

–         sporiace a vkladové účty v cudzích menách – okrem vkladov v EUR majú klienti možnosť zhodnotenia svojich finančných prostriedkov v CZK a USD. Vkladové účty v CZK a USD aj Fio konto v CZK.

 

S účtom vo Fio banke máte zadarmo – bez poplatkov tieto služby:

–         založenie a vedenie účtu,

–         internetbanking,

–         smartbanking,

–         vklady,

–         inkaso a trvalé príkazy,

–         elektronické pohyby na účte,

–         elektronická banková karta Maestro Fio Chip,

–         bankové prevody vrámci krajiny ale i prevody v rámci Eurozóny,

–         bankové prevody medzi SR a ČR,

–         výber hotovosti nad 50 €.

 

 

Výhody Fio banky

–         možnosť založiť si bankový účet bez poplatkov,

–         možnosť založiť si sporiaci účet,

–         množstvo výhodných služieb zadarmo,

–         mesačné pripisovanie úrokov,

–         tuzemský platobný styk zadarmo,

–         internetbanking,

–         smartbanking.